a rotaryról

Paul Harris amerikai ügyvéd barátaival 1905-ben alapította meg az elsõ Rotary klubot. Céljuk az etikus magatartás, a barátság, a jóakarat terjesztése és mások megsegítése volt. Ma szerte a világon több mint 32 000 klubban 1,2 millió klubtag követi ezeket az elveket, mentesen a politikától, a vallástól, párt vagy állami befolyástól, nyitottan minden kultúrájú, fajú vagy világnézetû ember elõtt. A közös jelmondat: Service above selfs a Rotary célját is jelenti: szolgálat a közéletben, a közösségben, a munkahelyen és mindenütt a világon. Magyarországon az elsõ klub 1925-ben alakult. Akkor, amikor még a világégés sebeit hordoztuk, csatlakoztunk egy olyan új mozgalomhoz, amely a népek közötti barátságot, a megértést és a humanitárius emberközpontúságot hirdette. Eszmeisége gyorsan terjedt. Tagjai üzletemberek, közéleti szereplõk, kiváló szakemberek voltak. Közülük a leghíresebb Szent-Györgyi Albert. 1990-ben a hagyományokat folytatva éledt újra a mozgalom. Számos kiváló személyiség munkájának köszönhetõen ma már 50 klubbal külön Rotary kerület mûködik hazánkban. A Rotary hatalmas, világméretû, politikamentes szövetség, amelyben elismert üzlet- és szakemberek önkéntesen teljesítenek emberiességi szolgálatot, magas etikai normákat támogatva elõsegítik, hogy a Földön jóakarat és béke legyen.

További Információ

www.rotary.hu