Szardíniai anzix

MG 5398

A 2015–2016-os Rotary-év – a nemzetközi barátság ápolása jegyében – szardíniai látogatással kezdődött. Találkoztunk helyi rotaristákkal és 500 Euróval támogattuk a Rotary Club Alghero projektjeit

14 fős csapatunk szeptember 11-én érkezett meg Algheróba, nyugat-Szardínia egyik hangulatos városkájába. Másnap kellemes városnézéssel indítottuk a napot Alghero régi várfallal védett belvárosában, hangulatos sikátoraiban, ezer éve lekövezett utcáin. A helyi Rotary képviselőjével, Antonióval a Porta Terránál találkoztunk. Kedvesen fogadott minket, a a szombat délelőttjét ránk szánva bemutatta a várost. Külön köszönet érte. Ráadásul még egy profi idegenvezetőt is kaptunk, aki megmutatta a városka nevezetességeit. Az ezt követő szabad program után egy remek pincészetnél vacsoráztunk. A bor, és az ételek is kitűnőek voltak. Itt az algherói Rotary klub elnöke is megjelent, zászlót cseréltünk, majd átadtuk a projektjeit támogató 500 eurót.