WATER FOR FOOD

50 000 Dollár értékű adomány zimbabwei rászorulóknak tíz Rotary klub összefogásával.

Tíz közép-európai Rotary Klub – köztük a Tabán – , és a Rotary International összefogásával öntözhetővé válnak a zimbabwei Szent Albert falu kórháza, árvaháza és iskolája körül fekvő mezőgazdasági területek. A beruházás a Rotary Club Trieste-Nord kezdeményezésére valósul meg. Az öntözőrendszerrel biztosabbá válhat a rendkívüli nehézségekkel küzdő intézmények élelmiszer-ellátása.

Szent Albert Zimbabwe északi részén helyezkedik el, 200 kilométerre a fővárostól, Hararétól. A Zambezi völgyében elhelyezkedő vidék a legszegényebbek közé tartozik a világon. A születéskor várható élettartam negyven év alatt van, a gyermekhalandóság nagyon magas. A rendkívül gyorsan növekvő népességet AIDS és kolera tizedeli. Az ország tartós politikai- és gazdasági válságban van, az infláció elsöpörte a helyi pénzt.

Ilyen körülmények között a kórházat üzemeltető A.S.I. nagyon nehéz helyzetbe került. A nemzetközi, civil, orvos-misszionárius szervezet háromezer négyzetkilométeres körzetben 130 ezer ember ellátásáért felel. A kórház évente több mint 6 000 beteget fogad.

Az új öntözőrendszer hat hektáros területen biztosít majd lehetőséget folyamatos élelmiszer-termelésre, a betegek, a személyzet és a környék árváinak ellátására. A mesterséges víztározó pedig a kórház vízellátását is szolgálja majd.

A projekt költségvetésének felét az alábbi tíz közép-európai Rotary klub biztosítja:

• RC Cervignano-Palmanova
  • RC Gorizia
  • RC Jesolo
  • RC Monfalcone-Grado
  • Muggia
  • RC Trieste
  • RC Trieste-Nord
  • RC Klagenfurt-Wörthersee
  • RC Ljubljana
  • RC Budapest-Tabán

A Rotary nemzetközi alapítványa 25 000 dollárral járul hozzá a kezdeményezés sikeréhez.