Transzplantációs Alapítvány

Transalap logo alapitv u web

Az RC Budapest-Tabán már öt alkalommal segítette a Transzplantációs Alapítvány a Megújított Életekért tevékenységét. Kezdetekben a Mi is nyaralunk nyári rehabilitációs tábort  támogattuk 100-100 ezer forinttal, és tárgyadománnyal is. Az utóbbi években pedig a TACKERS programhoz nyújtunk támogatást. Az Alapítvány munkáját e mellett Ádám Róbert és Király László klubtagunk egyéni adományai is segítik.

A Transzplantációs Alapítvány a Megújított Életekért 1991-ben bejegyzett, 1998 óta közhasznú szervezetként működő alapítvány. Legfőbb célkitűzésük annak elérése, hogy szervhiány miatt senki ne haljon meg Magyarországon. Ennek érdekében folyamatos, széleskörű ismeretterjesztést végeznek, mind társadalom, mind pedig a szakma számára. E mellett céljuk, hogy a szervátültetett emberek megfelelő rehabilitációban  részesüljenek, és a sikeres műtét után teljes életet tudjanak élni. 2004 óta a szervátültetett (szív-, tüdő-, máj-, vese-, hasnyálmirigy-átültetett) és átültetésre váró gyermekek testi-, lelki rehabilitációjára és társadalmi reintegrációjára koncentrálnak, ami elképzelhetetlen a teljes család – szülők, egészséges testvérek – rehabilitációja nélkül. Szeretet, jókedv, kitartás! – Ennek a hármas felkiáltásnak a jegyében szervezik programjainkat a transzplantált és transzplantációra váró gyerekeknek és családjaiknak.

Rotary Club Budapest Taban Transzplantacios Alapitvany 01

Rotary Club Budapest Taban Transzplantacios Alapitvany 02