Közvetlen segítség a háború sújtotta területekre

0 Comments

Ezen a felületen a kijevi baptista közösség által szervezett embermentő tevékenység megsegítésére gyűjtünk. Önkénteseik maradtak az ostromlott városban, hogy a környező, még megközelíthető, de már lerombolt, élelmiszer, ivóvíz és más közművek nélkül maradt településekből Kijevbe menekítsék az ott rekedteket, átmenetileg gondoskodjanak róluk és megszervezzék további menekülésüket. Eddig már több, mint ezer emberről sikerült gondoskodniuk.
Április elejétől, a kijevi ostromgyűrű szorításának enyhülésével már a távolabbi környékről és – komoly kockázatot vállalva – az ostrom alatt álló donecki régióból is tudnak rászorulókat menekíteni.
Az itt küldött adomány a Rotary Klub Tabán Közhasznú Alapítvány számlájára érkezik, ahonnan – költségek levonása nélkül – a teljes összeget eljuttatjuk a kijevi közösségnek. Ők elsősorban a mentési tevékenységhez szükséges üzemanyag és élelmiszer vásárlására használják fel.
Nevükben is köszönjük önzetlen segítségét!
Kategória: