Klubunk 2008-ban indította útjára a Rotary Irodalmi Díjat. A díjnak kettős célja van. Egyrészt tehetséges írók támogatásával le szeretnénk tenni a magyar rotariánusok névjegyét a nemzeti kultúra asztalára, másrészt a díjat övező sajtóvisszhangot kihasználva megmutatni a Rotary egy talán kevéssé ismert arcát.

Hisszük, hogy a haza felvirágzásának egyik záloga a polgári társadalom megerősödése. A polgári társadalom pedig akkor tud megerősödni, ha az emberek tudnak arról, hogy vannak civil mozgalmak, kezdeményezések, mint a Rotary is, amelyek értéket tudnak teremteni az államtól és a politikától függetlenül is. Úgy gondoljuk, a Rotary Irodalmi Díj méltó módon képviseli és népszerűsíti ezt a gondolatot.

A Rotary Irodalmi Díjnak saját honlapja van: www.rid.hu